> Otomotiv

Güvenli mobilite

Bugün, yarın ve sonrasında

Otomotiv endüstrisinde çelik kullanımı söz konusu olduğunda göz önünde bulundurulması gereken pek çok faktör bulunmaktadır. Bileşen parçalar; güvenilir sensörlerin, hidrolik ve pnömatik sistemlerin üretimini sağlamak için en yüksek gereklilikleri karşılamak zorundadır. Kullanımda güvenlik ve kusursuz işletim çok büyük öneme sahiptir. Bu gerekliliklere ek olarak, elde edilen mobilite çözümlerinin sürdürülebilirliği ekonomik ve aynı zamanda ekolojik açıdan mükemmel olmak zorundadır.

BGH; güvenilir, güvenli ve özellikle de temiz motorların üretimine yardımcı olmak için otomotiv endüstrisine yönelik olarak paslanmaz çelikler, valf çelikleri, yüksek hız çelikleri ve çok daha fazla ürün ile çözümler üretmektedir. Faaliyetlerimiz fosil yakıt motorlarıyla sınırlı değildir. BGH ürünleri dünyanın dört bir yanında elektrikli araçlarda kullanılmaktadır. Böylece bugünün ve yarının motorlarında en yüksek performansı sağlıyoruz.

Valf
Çeliği

BGH Avrupa’da valf çeliği alanında piyasa lideridir. Her yıl binlerce ton işlenmiş ve parlatılmış çelik teslim ediyoruz.

Ana sınıflar: 1.4718, 1.4731, 1.4748, 1.4866, 1A871, 1.4873, 80A ve diğer özel alaşımlar.

Paslanmaz
Çelik

Pek çok otomotiv müşterisi için 1.4057, 1.4112 ve 1.4418 gibi BGH paslanmaz çelikleri aşağıda belirtilen geniş kapsamlı ürün serilerinin temelini oluşturmaktadır:

>  Enjeksiyon sistemleri
>  Aktif güvenlik (örn: fren sistemleri, hava yastıkları)
>  E-tahrikler
>  Turbo şarjörler ve Egzoz sistemleri

Yüksek Hız
Çeliği

BGH yüksek hız çelikleri; yakıt enjeksiyon sistemlerinde ve aynı zamanda mikro temizlik, basınç sıkılığı ve dayanıklılık alanında kullanıma yönelik en yüksek gereklilikleri karşılamaktadır.

1.3343 (S 6-5-2); BGH’nın yakıt enjeksiyon sistemlerine yönelik nozül iğneleri ve kontrol pistonları için temel ürünüdür.